ЛУГАНСЬК (QHA) -

Російсько-терористичні війська на Донбасі перемістили свої бойові машини в район Станиці Луганської і околиць Луганська. Так стверджують спостерігачі СММ ОБСЄ в звіті від 9 лютого.

На думку спостерігачів, це може свідчити про спробу нової атаки бойовиків, тепер уже на луганському напрямку, адже подібні переміщення на ділянці Авдіївка - Ясинувата -ДАП спостерігалися перед штурмом Авдіївки.

Крім цього, в СММ ОБСЄ підкреслюють, що терористи, як і раніше, встановлюють свої вогневі позиції в безпосередній близькості від житлових будинків, чим підставляють під удар жителів окупованих територій.

- У непідконтрольних уряду районах спостерігачі зафіксували три бойові машини піхоти (БМП-1) і нові окопи на південь від моста в Станиці Луганській; нові окопи і чотири БМП-1 поблизу Жовтневого району Луганська; дві БМП-1 і командно-штабну машину біля с. Лиман (12 км на північний захід від Луганська); один бронетранспортер (МТ-ЛБ) недалеко від смт Сентянівка (44 км на захід від Луганська); три МТ-ЛБ біля смт Донецький (49 км на захід від Луганська); БМП-2 і позицію, що раніше не була зафіксована (на відстані близько 100 м від житлового будинку) біля смт Калинове (60 км на захід від Луганська); а також десять МТ-ЛБ поблизу м. Первомайськ (58 км на захід від Луганська), на двох з яких було встановлено зенітні гармати, - йдеться в звіті.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, з 29 січня серйозно загострилася ситуація в районі Авдіївки Донецької області. Сили АТО зазнали втрат. У боях за Авдіївку з 29 січня по 2 лютого загинули 11 українських військових.

Обстріл був кваліфікований прокуратурою як терористичний акт, оскільки проросійські бойовики обстріляли житлові квартали Авдіївки, маючи достовірну інформацію про те, що там є цивільне населення.

ФОТО: інтернет

QHA