АРМЯНСЬК (QHA) -

До забруднення в Армянську в окупованому Криму безпосередньо причетні окупаційні війська РФ, повідомив у своєму Facebook керівник "Інформаційного опору" Дмитро Тимчук.

За його словами, у лавах російських військ стався витік токсичних речовин.

— Якщо за два дні не з'явиться чітке пояснення, що ж стало причиною екологічного лиха, і не буде чітко вказано джерело, підтвердиться припущення, що росокупанти намагаються відвернути увагу від ще однієї сюжетної лінії, яку зараз всіляко замовчують. А саме — що до забруднення прямо причетні окупаційні війська РФ (стався витік токсичних речовин). Якщо окупантам не вдасться довести причетність заводів, а їхні власники відмовляться взяти провину на себе, викиди «невідомої речовини» також можуть пояснити «диверсією України».

Тимчук повідомив, що нальотом вкрилися металеві вироби, почорніли фрукти і овочі, обсипалися листя на деревах, а у багатьох людей почалися проблеми з диханням, з'явилися висипання на шкірі.

— Частина жителів Армянська переконана, що наліт з'явився внаслідок викидів з заводу «Кримський титан», який належить українському олігарху Фірташу. Цю версію також озвучив гауляйтер Криму Аксенов, пригрозивши винуватцям страшними карами. Однак, невдовзі він зробив застереження, що викиди могли статися з Кримського содового заводу або з АТ «Бром» у Красноперекопську, — повідомив Тимчук.

За його словами, зараз прокачуються декілька сюжетних ліній, у процесі розвитку яких вину намагаються перекласти на Україну.

— Перша. Наліт з'явився унаслідок пошкодження системи фільтрації викидів на «Кримському титані». Нібито дефіцит води призвів до того, що фільтри вийшли з ладу. А через фінансові проблем власник не поспішає їх замінювати. Тому вночі підприємство отруює навколишню територію.

Друга. Знову ж таки, нібито через дефіцит води обміліли і частково висохли кислотні відстійники заводу. Тепер вітер розносить токсичний пил (щоправда, не пояснюється, чому це відбувається винятково вночі). Загалом, невідомо, що сталося, але однозначно винен український олігарх і Україна, яка перекрила дніпровську воду.

QHA повідомляло, що окупаційна влада Криму направила в Армянськ групу експертів, які мають провести дослідження щодо викиду хімічних речовин у повітря.

Нагадаємо, жителі окупованого Армянська поскаржилися на екологічну катастрофу і заявили, що у місті за день на металевих предметах з'явилася іржа, а у людей почалася алергія.

QHA