КЕРЧ (QHA) -

17 жовтня Керченський політехнічний коледж зазнав нападу із застосуванням саморобних вибухових пристроїв і стрілецької зброї.

За попередніми даними, 19 людей вбито і ще 50 поранені.

Пізніше ЗМІ відновили приблизну хронологію події.

Вона виглядає так.

Близько 11:40 на перерві між другою і третьою парою стрілок з рушницею і саморобною бомбою зайшов до коледжу в потоці людей.

Хлопець зайшов до будівлі коледжу в одному одязі, а потім переодягнувся.

Учні коледжу розповіли, що незадовго до вибуху один з учнів залишив в їдальні рюкзак, в якому, ймовірно, і знаходився вибуховий пристрій. Потужність бомби, яка вибухнула, склала не менше 300 грам у тротиловому еквіваленті. Окрім того, пристрій був набитий цвяхами.

У результаті обстежень у приміщенні коледжу було знайдено ще один вибуховий пристрій. На місці працюють вибухотехніки.

Після вибуху атакуючий ходив по кабінетах і розстрілював учнів і викладачів. Також з'явилася інформація, що нападник намагався захопити заручників.

Після атаки він, ймовірно, скоїв суїцид. Його тіло було знайдено застреленим на другому поверсі навчального закладу — у бібліотеці.

 

Версії

Від початку в ЗМІ з'явилася інформація про те, що у коледжі вибухнув балон з газом, але вона була спростована одразу декількома джерелами.

Першим офіційно про трагедію у керченському коледжі повідомив Національний антитерористичний комітет Росії. Робоча версія — "теракт".

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за фактом теракту і сформував штаб, до якого увійшли співробітники СК Росії, ФСБ і МВС.

Потім слідком перекваліфікував подію з теракту в масове вбивство.

 

Підозрюваний

"Голова" Криму Сергій Аксенов повідомив, що напад скоїв студент коледжу Владислав Росляков. За його словами, підозрюваний діяв один і він — керчанин.

Цю інформацію підтвердив слідком Росії, вказавши, що молодій людині було 18 років.

Рослякова зарахували до коледжу в 2015 році. 8 вересня йому видали дозвіл на рушницю 12-калібру. За декілька днів до нападу він придбав півтори сотні набоїв.

ЗМІ з посиланням на одногрупників Рослякова повідомляють, що той був замкнутим хлопцем, ні з ким не спілкувався і давно пішов з соцмереж. Одногрупники повідомляють, що чули від цієї молодої людини про досліди з вибухівкою.

З відкритих акаунтів у соціальних мережах, які, ймовірно, належали Владу, можна дізнатися, що у 2014 році він висловлював свої симпатії терористичному угрупованню "ДНР" і президенту РФ Володимиру Путіну.

Також повідомляється, що Росляков слухав панк-гурт "Король і Шут" і любив грати у Minecraft разом з інтернет-друзями.

 

Заходи кримської "влади"

В окупованій Росією Керчі поспіхом евакуювали міські дитячі сади і школи.

Кримська "влада" оголосила триденну жалобу.

QHA