ЛЬВІВ (QHA) -

У Львові невідомі звалили пам'ятник члену компартії Західної України Юрію Великановичу.

Про це заявили в управлінні Нацполіції Львівської області.

2 грудня до поліції надійшла інформація від мешканців вул. О. Мишуги про те, що вночі невідомі повалили з постаменту бронзовий пам'ятник комуністичному діячеві Юрію Великановичу.

Пізніше з'ясувалося, що пам'ятник спиляли з постаменту і кинули поруч. На постаменті невідомі написали червоною фарбою "Комуняку геть".

Відзначимо, Юрій Великанович народився в 1910 році в місті Турка королівства Галичина, Австро-Угорської імперії (нині Львівська область). Був членом комуністичної партії Західної України, брав участь у революції в Іспанії. Був смертельно поранений в бою на річці Ебро в 1938 році. У 1982 році у Львові Великановичу був встановлений пам'ятник роботи скульптора Теодозії Бриж, а одну з вулиць назвали його ім'ям. Після здобуття незалежності в 1991 році вулиця була перейменована. У 2010 році вандали відпиляли голову пам'ятника Великановичу. Надалі пам'ятник був реставрований.

Нагадаємо, раніше в Києві знайшли останній вцілілий пам'ятник Леніну. Відзначається, що монумент знаходиться в Оболонському районі Києва на Мінському масиві.

Джерело: УНІАН

QHA