МОСКВА (QHA) -

 

Покрівлю будинку Балаклавської електростанції у Севастополі пошкодило паром через інцидент під час тестових робіт наприкінці серпня.

Про це Reuters повідомило Міністерство енергетики Росії.

Як відомо, на Балаклавській ТЕС Росія встановила турбіни німецького концерну Siemens в обхід західних станцій.

У російському відомстві заявили, що пара пошкодила мембранне покриття даху головного корпусу станції. Це сталося під час пусконалагоджувальних робіт і продувки котла.

Згідно з повідомленням Міненерго РФ, після події покрівлю відновили, а конструкцію вихлопної труби змінили.

На терміни введення в експлуатацію споруджуваної станції інцидент ніяк не вплинув, стверджують російські чиновники.

"Роскосмос" надав супутникові знімки Балаклавської станції від 26 серпня 2018 року, на яких можна побачити пошкоджену покрівлю.

 

5 жовтня у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій України заявили про руйнування даху на Балаклавській ТЕС. Причиною, за даними відомства, стала аварія на турбінах Siemens, встановлених на станції. У Міністерстві підкреслили, що аварія сталася через порушення інженерних і будівельних норм персоналом ТЕС, оскільки німецький концерн не надав своїх фахівців для запуску обладнання.

 

QHA повідомляло, що 1 жовтня в анексованому Криму запустили в роботу перші енергоблоки на Таврійській і Балаклавській ТЕС. Заступник міністра енергетики Росії Андрій Черезов заявив, що на станціях завершили пусконалагоджувальні роботи. Введення в експлуатацію цих ТЕС заплановано на листопад 2018 року. Їхня загальна потужність має скласти 940 мегават.

На цих ТЕС встановлено чотири газові турбіни німецького концерну Siemens, які Росія поставила на півострів, незважаючи на санкції Євросоюзу. Обхід санкцій викликав міжнародний скандал, після якого німецький концерн заявив, що більше не допустить поставок свого обладнання в анексований Крим, а також не надаватиме послуги з його встановлення й налагодження.

У Технопромекспорті РФ заявили, що встановили в Криму модернізовані турбоблоки, а не турбіни Siemens.

 

Джерело: Reuters

QHA