АММАН -

Двоє осіб загинули і одна отримала поранення в результаті нападу, здійсненого в резиденції ізраїльського посла в Аммані.

За даними міністерства закордонних справ Ізраїлю, напад стався у резиденції посла, яка знаходиться по сусідству з посольством в Аммані. Під час заміни меблів у резиденції перебували власник апартаментів, охоронець і двоє робітників. Один із робітників зайшов за спину охоронця і напав на нього з викруткою. Охоронець був легко поранений, але зумів відкрити у відповідь вогонь. У результаті нападник був застрелений. Поранення отримав також власник нерухомості, який пізніше помер у лікарні.

Відповідно до Віденської конвенції, на охоронця посольства поширюється дипломатична недоторканність, і влада Йорданії не має права заарештовувати або допитувати його.

В ізраїльському МЗС повідомили також, що після інциденту прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху поговорив по телефону з послом в Аммані та з самим охоронцем.

Співробітники МЗС і правоохоронних органів Ізраїлю за власними каналами співпрацюють з йорданською владою з метою з'ясування обставин нападу.

Нагадаємо, 14 липня в одній зі святинь ісламу — мечеті аль-Акса в Єрусалимі збройні палестинці відкрили вогонь по співробітниках сил правопорядку Ізраїлю, після чого співробітники поліції застрелили трьох нападників. У поліції Ізраїлю повідомили, що під час операції з ліквідації нападників були важко поранені двоє ізраїльтян. Поруч із убитими палестинцями виявлені дві напівавтоматичні рушниці та пістолет.

Після інциденту Ізраїль на три дні закрив мечеть Аль-Акса, а після відкриття встановив біля воріт святині металошукачі. Крім того, влада Єврейської держави заборонила в'їжджати до Старого міста Єрусаліму чоловікам у віці до 50 років.

Під час агресивної реакції палестинських арабів і зіткнень в Єрусалимі та на Західному березі річки Йордан, що послідували в п'ятницю, як повідомляє АА, постраждали 193 палестинця, 41 з яких був поранений в Єрусалимі.

Увечері в п'ятницю, 21 липня, у поселенні Халаміш, розташованому в місцевій раді Мате-Біньямін біля Рамалли, арабський терорист скоїв збройний напад із застосуванням холодної зброї. У результаті теракту загинули три особи: 68-річний чоловік, його син і дочка, повідомляє портал NewsRu.

Євросоюз закликав Ізраїль і Йорданію врегулювати конфлікт в Єрусалимі.

Джерело: АА-QHA

ФОТО: AFP

QHA