ОДЕСА (QHA) -

- Від нічного вибуху постраждали 31 будинок і 45 квартир, 15 нежитлових приміщень, у тому числі пошкоджено 300 дерев'яних віконних блоків у парадних входах будинків і 41 пластиковий віконний пакет. Частина вікон відремонтували в неділю, а решту треба відновити сьогодні, - розповів мер міста Геннадій Труханов на нараді в міськраді, передає Укрінформ.

Як стверджує директор департаменту комунального господарства міськради Олександр Козловський, «вже до вечора засклять всі вікна в квартирах, які постраждали від вибуху, а віконні блоки в парадних входах - трохи пізніше».

Також, як стало відомо УНІАН, відповідальність за теракт узяло на себе «Одеське підпілля».

Так, в соціальних мережах з'явився відеозапис, на якому якийсь чоловік заявляє, що представляє «інформаційний центр одеського підпілля» і зачитує текст, присвячений роботі «одеських партизанів». Він стверджує, що об'єктом для терористичного акту стала будівля СБУ у зв'язку з тим, що фахівці служби протягом 2014-2015 років затримали ряд осіб, «які не сприйняли Революцію Гідності і боролися з її наслідками різними способами».

Людина на відео також стверджує, що мета групи, яку він представляє – залякати співробітників СБУ за те, що влітку ними було заявлено про ліквідацію «одеського підпілля».

− Саме тому ми відправили в Одесу 40 кілограм вибухівки та констатуємо, що вантаж дійшов за призначенням, − повідомляє чоловік.

У СБУ не виключають, що вибух здійснила диверсійна група, що таким чином помстилася за активне виявлення і затримання сепаратистів і диверсантів у регіоні.

Як відомо з повідомлень ЗМІ, навесні 2014 року група «Партизани Одеси» в соцмережах розповіла, що бере на себе відповідальність за вибух осколкової гранати на блокпосту, в результаті якого було поранено 4 людини, серед яких 1 співробітник міліції. А в червні 2015 року «Одеське підпілля» заявило про свою причетність до вибухів у Одесі двох рекламних біл-бордів.

Нагадаємо, найпотужніший за останній час вибух прогримів в Одесі вчора близько 5 ранку. Вибухівку заклали під будівлю управління СБУ. Подію кваліфіковано як теракт.

QHA