РІВНЕ (QHA) -

Акція представників громадських організацій була анонсована заздалегідь. Учасники протесту зібралися під обласним управлінням поліції у вівторок, 17 січня. В руках у них були плакати. Як заявила на початку своєї промови активістка Любов Українчук, приводом до акції були звернення громадян щодо кримінальних проваджень. Вона зазначила, що реформа поліції не дала очікуваного результату. Тому активісти прийшли, щоб висловити свою незгоду.

— За два роки до нас зверталося безліч людей із письмовими заявами про бездіяльність, а часто і злочинну діяльність тодішньої міліції, а зараз поліції. Коли ми проводили круглі столи, ми питали, чому вони так неефективно проводять роботу. І часто чули відповіді, що в них маленька заробітна плата чи багато справ, розповіла Українчук.

Згадавши резонансні справи на Рівненщині, вона заявила про тиск на громадських активістів — зокрема в самої Любов Українчук проводили обшук, шукаючи зброю, а також спалили авто.

— Слово «реформа», напевно, набило оскому, але ми наполягаємо на співпраці з правоохоронними органами, сказала Українчук.

Біля мітингувальників майже постійно стояли заступник начальника обласної поліції Сергій Волков та начальник Рівненського відділу поліції Василь Зелінський. Вони запрошували учасників акції до актової зали, але ті не погоджувалися. 

Як пояснив Василь Зелінський, терміни розслідування можуть бути пов’язані з проведенням експертиз, які вимагають часу. Він зазначив, що люди не завжди розуміють механізм кримінально-процесуального законодавства, тому їм слід про це розповідати. А стосовно реформи сказав, що до відбору правоохоронців залучалися представники громадськості.

— Тут немає ухиляння співробітників поліції від реальної роботи з конкретних кримінальних проваджень, впевнений Зелінський.

Перед присутніми виступив доброволець Тарас Козлишин. Він закликав людей обстоювати свою позицію та не бути байдужими.

— Народ був, є та буде рушійною силою. Так само як на фронті добровольці. Майдан відбувся для того, щоб ми змінили систему взаємовідносин між людьми та владою, але система не змінилася. Ми лише змінили Януковича на Порошенка, Захарченка на Авакова, але все те саме відбувається і зараз. Чому немає розкриття резонансних справ? Я бачу, що влада робить все для того, щоб ця війна застала моїх дітей.

Доброволець також звернувся до поліцейських:

— Хлопці, суспільство з вами. Ви давали присягу служити саме народу, а не державі. В кожного з вас є діти. Якщо ця влада награбує і втече, то ви не втечете, ваші діти не втечуть. Нам з вами разом жити. Тому треба розвивати наші відносини, наголосив Козлишин.

Також звернув увагу на та, що нині судять активістів. Це зокрема стосується Віри Заверухи, яку звинувачують у причетності до до вбивства двох екс-беркутівців, та активіста Юрія Хорта, який розірвав портрет Петра Порошенка.

— Яку країну ми розбудовуємо європейське суспільство чи жандармську країну? Влада Порошенка нищить прояви громадянського суспільства. Як тільки десь знаходиться лідер, йому інкримінують надумані справи, заявив Козлишин.

Далі пікетувальники пішли до обласної прокуратури та до судів. Рівнян вислухав прокурор області Олег Соболь та прийняв від них письмові звернення, запевнивши, що прокуратура не залишиться осторонь від цих проблем.

QHA