ДУШАНБЕ (QHA) -

29 липня у Таджикістані в районі Дангара Хатлонської області автомобіль наїхав на іноземних велосипедистів, які подорожували країною.

Як повідомляє МВС Таджикістану, водій і пасажири авто після наїзду вийшли з салону і напали на туристів з вогнепальною зброєю і ножем. В інциденті загинуло чотири людини: двоє американців, а також громадяни Нідерландів і Швейцарії. Ще декілька іноземних туристів отримали поранення, їх доставили в лікарню.

МВС Таджикістану оголосило про ліквідацію п'ятьох і затримання одного підозрюваного. Вони чинили збройний опір під час затримання.

Незабаром правоохоронці країни опублікували фото ще трьох підозрюваних у нападі.

За даними влади, за нападом стоїть партія ісламського відродження (ПІВТ), яку уряд вважає терористичною.

У той же час, відповідальність за теракт взяло на себе угруповання ІДІЛ. Як повідомило близьке до терористичної організації видання, нападники були "солдатами "Ісламської держави" і скоїли напад, слідуючи закликам обрати у якості мішені громадян країн коаліції.

Як зазначається, це перша терористична атака у Таджикістані, націлена на іноземців. 2018 рік в країні оголошено роком туризму. За офіційними даними, кількість іноземних туристів, які за п'ять місяців цього року прибули до Таджикістану, перевищила 900 тисяч осіб, що в чотири рази більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Влада побоюється, що те, що трапилося з велосипедистами, може негативно відбитися на туристичному іміджі Таджикістану.

Раніше повідомлялося, що бойовики "ІДІЛ" обстріляли цивільних у передмісті Багдада. У результаті дій бойовиків було вбито вісьмох осіб і ще 13 отримали поранення.

Джерело: Настоящее время

QHA