КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 10 липня, у Таїланді розпочалася фінальна частина операції з порятунку дітей, які застрягли у печері Tham Luang, повідомляють світові ЗМІ.

Група дайверів зайшла у затоплену печеру і має намір за один раз вивести на поверхню п'ятьох людей.

До рятувальної операції залучили 19 водолазів.

Відзначається, що влада відмовилася використовувати мініатюрну субмарину, яку надав голова Tesla і SpaceX Ілон Маск. Як заявив керівник центру координації рятувальних робіт з визволення підлітків з печери у Таїланді Наронгсак Осатанакорн, апарат "недоцільний" для цієї рятувальної місії.

Як відомо, Маск показав відеозапис міні-субмарини і повідомив, що вона досить легка, щоб переносити двох водолазів і досить маленька, щоб пройти через вузькі проходи, а також надзвичайно щільна. Сам Маск прибув до Таїланду на місце події.

Тим часом, дітям, яких вже врятували, доведеться провести як мінімум тиждень у лікарні на карантині. За словами представника міністерства охорони здоров'я Таїланду, аналізи крові показали ознаки інфекції. Разом з тим, представник міністерства заявив, що усі вісім хлопців добре себе почувають, ні у кого з них немає температури.

Як писало QHA, у Таїланді 9 липня була відновлена ​​операція з порятунку дітей із затопленої печери Tham Luang.

Відзначимо, група підлітків 11–16 років та їхній 25-річний тренер з футболу зникли безвісти 23 червня у печерному комплексі Tham Luang, куди вони вирушили на екскурсію. Через проливні дощі до печери почала різко прибувати вода, і вони були змушені піти вглиб на чотири кілометри, опинившись відрізаними від входу.

QHA