МОСКВА (QHA) -

Увечері 21 березня російські поліцейські затримали в Москві кореспондента інформагентства УНІАН Романа Цимбалюка разом із оператором.

Затримання відбулося після того, як Цимбалюк та його колега відобразили на камеру процес перевірки своїх документів правоохоронцями РФ. Про це сам журналіст повідомив у Фейсбук.

Роман Цимбалюк написав, що його з оператором везуть до відділення нібито для перевірки законності зйомки. Поліцейські в машині пригрозили журналістам статтею за проведення несанкціонованого мітингу.

— Нас затримали, везуть до місцевого відділення поліції перевіряти «законність» зйомки.

Вперше у житті в машині поліції. Не спрацювала акредитація МЗС РФ. Кажуть, що ми вигукували гасла, а може, і проводили «мітинг».

20:30 У МЗС України затримання журналіста російської поліцією назвали провокацією. Про це на своїй сторінці у Твіттер заявила речник МЗС Мар'яна Беца.

Вона повідомила, що до відділення поліції, де утримують Цимбалюка, вже виїхав український консул.

21:15 Співробітники московської поліції відпустили затриманих кореспондентів, протримавши у відділенні три години. Романа Цимбалюка встигли допитати двоє правоохоронців.

Українські журналісти вже покинули відділення поліції.

— Протягом трьох годин ми перебували у цьому відділенні поліції. У цей час з кожним окремо провели допит. Сказали, що ми зобов'язані у такій ситуації дати пояснення, що я і зробив. Вони хотіли, щоб це було у письмовій формі, але згідно зі ст. 51 Конституції РФ я це робити не зобов'язаний, і я відмовився. Так написав їм, щоб читали інформаційне агентство УНІАН та дивилися «1 + 1». Після цього якийсь уповноважений провів зі мною більш щільний допит протягом 10 хвилин. Я його записав, він у мене є на диктофоні, — повідомив Цимбалюк агентству УНІАН.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, вранці 21 березня співробітники ФСБ Росії затримали і побили аспіранта історичного факультету МГУ. Приводом послужило те, що юнак вивісив з вікна гуртожитку саморобний прапор України під час концерту «Весна», приуроченого до третьої річниці анексії Криму. Зазначалося, що його акція не носила політичного характеру.

Журналіст Роман Цимбалюк учора вдень працював над матеріалом про дану подію і записав інтерв'ю з побитим студентом.

ФОТО: інтернет

QHA