МОСКВА (QHA) -

У Центральноафриканській республіці (ЦАР) вбили трьох російських журналістів: Кирила Радченка, Орхана Джемаля і Олександра Расторгуєва, які знімали репортаж про російських найманців у цій країні.

Напад стався в ніч з 30 на 31 липня. Журналістів розстріляли. Вбивці влаштували їм засідку, сховавшись у кущах біля дороги неподалік від міста Сібю. Троє журналістів загинули на місці, водій їхнього авто вижив. У загиблих були при собі тільки журналістські посвідчення.

Слідчий комітет (СК) Росії порушив за фактом вбивства кримінальну справу. Російські дипломати працюють з місцевими правоохоронними органами і урядом країни для з'ясування обставин події та відправки тіл росіян на батьківщину.

Відзначається, що СК готовий надати поліції ЦАР допомогу в розслідуванні вбивства журналістів.

Журналісти вирушили до ЦАР, щоб зняти фільм про діяльність в країні російської "приватної військової компанії Вагнера" ​​(ПВК Вагнера).

Про те, що у Центральноафриканській Республіці присутні російські найманці, писали французькі ЗМІ. Минулої зими з Росії в ЦАР поставили партію стрілецької зброї та боєприпасів, а також п'ятьох російських військових і 170 російських цивільних інструкторів "для підготовки військовослужбовців".

Повідомлялося, що збройні сили Центральноафриканської Республіки тренують співробітники ПВК Вагнера.

Як писало QHA, 15 квітня в Росії помер журналіст Максим Бородін, який одним з перших написав про приватну військову компанію "Вагнер", яка воювала на Донбасі. Бородін випав з балкона 5 поверху і був доставлений в лікарню у стані коми, але незабаром помер.

Як писало QHA, Служба безпеки України оприлюднила імена деяких бойовиків ПВК Вагнера, які воювали на Донбасі на боці терористичних угруповань.

Джерело: BBC, Цензор.net

QHA