СІДНЕЙ -

В результаті контртерористичної операції в минулі вихідні у Сіднеї були затримані четверо підозрюваних, з яких двом висунуто звинувачення у спробі знищення літака.

Федеральна поліція Австралії (AFP), поліція штату Новий Південний Уельс і Австралійська служба безпеки і розвідки провели спільну операцію у п'яти районах мегаполіса.

За версією слідства, підозрювані готувалися закласти саморобний вибуховий пристрій на борту літака авіакомпанії Etihad. Двоє із затриманих — Халід Хаїт і Махмуд Хаїт заарештовані за рішенням суду району Парраматт.

За даними поліції, до спроби здійснення теракту причетне ІДІЛ, повідомляє Al-monitor.

Інструкції надходили від одного з високопоставлених лідерів «Ісламської держави», повідомив заступник комісара Федеральної поліції Австралії Майкл Фелан.

Контакти терористів з ІДІЛ почалися у квітні, коли ця організація відправила вантажним судном з Туреччини компоненти для вибухівки.

Потім були направлені інструкції, як створити бомбу за допомогою «високопотужної вибухівки військового призначення», щоб завдати «значної шкоди».

За допомогою інструкцій від лідера ІДІЛ обвинувачений зібрав вибуховий пристрій, який, на нашу думку, мав бути підкинутий до літака, заявив Фелан.

Очікується, що підсудні постануть перед судом у листопаді, їм загрожує довічне ув'язнення. Щодо інших затриманих поліція проводить розслідування. Один з них після допиту був випущений на волю.

Джерело: АА-Al-monitor

ФОТО: інтернет

QHA