КИЇВ (QHA) -

 

З Ічні (Чернігівська область), де у ніч на 9 жовтня почали детонувати боєприпаси на території 6-го арсеналу Міноборони України, евакуювали 12,5 тисяч осіб.

Про це повідомляють у прес-службі Державної служби з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області.

— Станом на 16:00, завдяки своєчасному оповіщенню населення і оперативному залученню 35 автобусів, вдалося у найкоротші терміни евакуювати понад 12 тис. 500 осіб з м. Ічня і 30 прилеглих населених пунктів, які розташовані у 16-кілометровій зоні, — йдеться у повідомленні.

Територія арсеналу, де почалася пожежа, становить 682,6 га, з яких технічна територія — 402 га. На складах знаходилося близько 88 тонн боєприпасів.

Дізнавшись про вибухи, місцеві жителі почали масово залишати свої будинки. 163 хворих евакуювали з центральної районної лікарні Ічні.

У прес-службі Чернігівської обласної державної адміністрації (ОДА), у свою чергу, відзначили, що за медичною допомогою звернулося 63 людини. Вони скаржилися на погане самопочуття через задимленість.

У соцмережі Facebook користувачі опублікували фотографії руйнувань після вибухів.

СБУ відпрацьовує декілька версій події. Одна з них — диверсія.

До ліквідації пожежі рятувальники залучили понад 700 осіб і 163 одиниці спецтехніки.

У Генштабі СБУ додали, що направили на місце дві бойові машини розмінування і два пожежних танки.

— З огляду на також фактор зменшення задимленості, оперативним штабом прийнято рішення про використання безпілотних літальних апаратів з метою аеророзвідка. В даний час задимлена тільки третина території арсеналу, що дозволяє ефективніше використовувати безпілотні літальні апарати для спостереження за обстановкою і оцінкою ситуації оперативним штабом.

 

Нагадаємо, "Укравтодор" повідомив, що, у зв'язку з вибухами на складах боєприпасів, заборонено рух декількома трасами державного значення.

Заборонено рух по таких трасах: Р-68 Талалаївка — Ічня — Тростянець — Сокиринці (від Талалаївки в бік Ічні та від Парафіївки в бік Ічні); Т-25-27 Новий Биків — Ічня (від перехрестя з трасою Чернігів — Ніжин — Прилуки — Пирятин у бік Хаєнки — Монастирища — Ічні); Борзна — Ічня — Прилуки (з боку Плисок у бік Ічні та з боку дороги Н-07 до Ічні).

У зв'язку з подією, військова прокуратура центрального регіону відкрила провадження за ч.3 ст.425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення військової службової особи до виконання своїх обов'язків).

 

Фото: Укринформ

QHA