КИЇВ (QHA) -

Два кораблі Чорноморського флоту Росії впритул наблизився до територіальних вод України і морської економічної зони. За інформацією Міністерства оборони України, корабель «Ладний», який «відзначився» на параді в Севастополі, у супроводі судна «Суздалец», вже не перший раз виявляють інтерес до морських україно-американським навчанням «Сі Бріз-2015».

-В умовах не об’явленої агресії РФ проти України, а також з ціллю недопущення перетину морського державного кордону, в море вийшли вартові сили ВМС ВС України, - мовиться в повідомленнях міністерства.

Окрім цього, було піднято воєнну авіацію для ідентифікації цілей, а також підрозділ берегової охорони, у супроводі артилерійської системи. Захід проходив спільно з кораблями Державної прикордонної служби України.

В підсумку кораблі РФ змушені були відійти на південь від Одеси. Командування ВМС повідомило, що подібні інциденти стаються часто, оскільки корабель «Ладний» неодноразово був помічений українською стороною поблизу державних вод, а також на рекомендованому торгівельному шляху цивільних суден, створюючи цим загрозу безпечному судноплавству.

Українські моряки і прикордонники не вперше «натякають» російським суднам своїми рішучими діями про зобов’язання дотримуватися державного кордону, заявляє Міноборони.

Також у відомстві заявляють, що ці події ніяк не впливають на хід військових навчань.

QHA