БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Двоє робітників зірвалися з великої висоти під час виконання будівельних робіт у Ханському палаці в окупованому Бахчисараї 1 червня. Про це повідомила журналістка Айше Умерова на своїй сторінці у Facebook.

Вона зазначила, що будівельники зірвалися під час монтажу металевого каркаса, на якому окупанти планують побудувати навіс над головним корпусом Хан-Сарая.

— Під час робіт зі встановлення металевого каркаса, на якому зведуть навіс над головним корпусом палацу, на конструкції на висоті п'ятиповерхового будинку знаходилося двоє людей, але трос, який їх утримував, обірвався, і конструкція разом з людьми впала у Басейний дворик, — написала вона.

Айше Умерова підкреслила, що, за словами очевидців, з місця події вивезли тільки одного потерпілого. При цьому підконтрольна Кремлю адміністрація палацу запевняє, що на конструкції знаходився лише один чоловік.

— Свідки події запевняють, що під час падіння на конструкції знаходилося двоє людей, а після події двері музею одразу закрили, і припускають, що зроблено це для того, щоб приховати смерть другого будівельника, — зазначила вона.

Нагадаємо, у березні 2018 року в Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) оприлюднили доповідь про погіршення ситуації із захистом культурної спадщини в окупованому РФ Криму. У документі ЮНЕСКО вказали факти порушень окупаційної влади в області захисту культурної спадщини.

Також організація вимагає від влади Росії негайного припинення будівельних робіт, що ведуть до руйнування Ханського палацу.

QHA повідомляло, що раніше у Києві відбулася акція-перформанс проти руйнування Ханського палацу.

QHA