БАНГКОК (QHA) -

Рятувальники звільнили усіх 12 дітей та їхнього тренера із затопленої печери у Таїланді, повідомляють світові ЗМІ.

Останнім на поверхню вивели тренера. У деяких з врятованих хлопчиків була низька температура тіла, у одного був слабкий пульс, але усі вони вже прийшли до тями.

Побачитися з рідними вони можуть поки що тільки через скляне огородження. Як тільки обстеження підтвердять, що у хлопчиків немає ризику розвитку інфекцій, їм дозволять побачитися з сім'ями. Однак вони усе одно мають триматися від них на відстані не менше двох метрів.

Рятувальникам довелося поквапитися і розпочати операцію якомога швидше з побоювань, що незабаром можуть початися мусонні дощі, які затоплять вузькі тунелі у печері.

Через те, що діти провели у темряві більше двох тижнів, вийшовши на сонячне світло, вони змушені носити сонячні окуляри.

Дітей визволяли з печери по одному. Робилося це через те, що деякі проходи у печері досить вузькі. Інша причина полягає у тому, що якщо одна дитина запанікує, паніка може охопити інших дітей.

Хлопчиків навчили користуватися дайверським обладнанням, але у них немає ніякого досвіду занурення, тому операція пов'язана з великим ризиком.

Однак один з експертів сказав, що вік дітей та їхня недосвідченість можуть зіграти і позитивну роль: діти, можливо, не в змозі повністю усвідомити небезпеку, яка підстерігає їх на шляху з печери.

У свою чергу, глава Tesla і SpaceX Ілон Маск опублікував відеокадри врятованих дітей.

Раніше QHA повідомляло, що сьогодні розпочалася фінальна частина операції з порятунку дітей, які застрягли у печері Tham Luang.

До рятувальної операції підключили 19 водолазів.

Як писало QHA, у Таїланді 9 липня була відновлена ​​операція з порятунку дітей із затопленої печери Tham Luang.

Відзначимо, група підлітків 11–16 років та їхній 25-річний тренер з футболу зникли безвісти 23 червня у печерному комплексі Tham Luang, куди вони вирушили на екскурсію. Через проливні дощі до печери стала різко прибувати вода, і вони були змушені піти вглиб на чотири кілометри, опинившись відрізаними від входу.

Джерело: BBC

QHA