КИЇВ (QHA) -

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні продовжила спостерігати за ситуацією із забрудненням повітря небезпечними хімічними речовинами від викидів заводу «Кримських титан» в районі селищ Першокостянтинівка і Преображенка, розташованих на півдні Херсонщини поблизу адмінмежі з окупованим Кримом.

У звіті СММ з посиланням на представника Херсонської обласної державної адміністрації повідомляється, що 11 вересня за даними наявних контрольно-вимірювальних приладів рівень забруднення повітря не перевищує гранично допустимих норм. А представник Державної служби України з надзвичайних ситуацій розповів патрулям, що ДСНС проводить очищення забрудненої місцевості, однак надзвичайники й досі радять людям обмежити час перебування на відкритому повітрі.

— Представник Державної служби України з надзвичайних ситуацій повідомив, що з огляду на інформацію про забруднення небезпечними речовинами людям радять не виходити на вулицю, зокрема вранці, через, за оцінкою, підвищений ризик, пов’язаний з туманом… Державна служба України з надзвичайних ситуацій використовувала спеціальне обладнання для очищення забрудненої місцевості.

СММ також вказує, що місцева влада вже щонайменше два тижні знає про наявність забруднення від викидів «Кримського титану»: так представник Херсонської ОДА повідомив спостерігачам, що 30 серпня їх поінформували про забруднення небезпечними речовинами, джерелом якого став розташований поблизу хімічний завод.

До речі, у той же день, коли працював патруль СММ, 11 вересня, директор Департаменту екології і природних ресурсів ХОДА Юрій Попутько у своєму Facebook повідомив, що гранично допустимі концентрації шкідливих викидів не перевищені й вказав — які саме небезпечні речовини відстежувалися фахівцями: оксид вуглецю, оксиду і діоксид азоту, діоксид сірки, аміак і сірководень. Раніше Попутько написав, що 9–10 вересня лабораторія працювала у селищах Каланчакського району Мирне, Новолександрівка, Преображенка, Першоконстянтинівка, Гаврилівка і там перевищень ГДК також не виявлено.

Раніше Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб попросило українців утриматись від поїздок до окупованого Криму через техногенну катастрофу в Армянську.

Фото з Facebook Юрія Попутька

QHA