КИЇВ (QHA) -

В автомобілі, який вибухнув в районі Бессарабського ринку у Києві, перебував боєць батальйону Шейха Мансурі — чеченський розвідник Тимур Махаурі.

Знайомі загиблого стверджують, що він був особистим ворогом Кадирова.

Пізніше прес-секретар Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко зазначив, що вибух біля Бессарабської площі в центрі Києва є замахом.

Спрацював вибуховий пристрій, який знаходився в автомобілі. Загинув громадянин Грузії. Його особа встановлена ​​... вона досить відома у кримінальних колах це Тимур Махауірі, громадянин Грузії. Він мав зв'язки з різними чеченськими колами. Раніше цього року його притягали до кримінальної відповідальності, однак він отримав умовний термін, оскільки співпрацював зі слідством,  повідомив спікер журналістам.

Тимур Махаурі був заарештований у Туреччині восени 2012 року за звинуваченням у вбивстві представника «Імарату Кавказ» (ісламістська організація, яка веде озброєну боротьбу з Росією на Північному Кавказі) Мусси Атаєва.

2015 року рішенням суду він був звільнений і перебрався в Україну.

У січні 2017 року в центрі Києва на вулиці Басейній він був затриманий. При ньому виявився документ, який підтверджує, що він є розвідником Добровольчого міжнародного миротворчого батальйону в зоні АТО.

28 лютого 2017 року Печерський суд затвердив угоду про визнання провини з прокурором, згідно з яким Тимур Махаурі був засуджений до 5 років в'язниці з відтермінуванням виконання покарання на 3 роки і зобов'язанням до кінця терміну.

Нагадаємо, вчора у центрі Києві стався вибух. В автомобілі перебували троє людей: це чоловік, який загинув (Тимур Махаурі), жінка, яка отримала серйозні поранення (за повідомленнями ЗМІ, їй відірвало ногу), і дитина, життю якої нічого не загрожує.

ФОТО: QHA, Київ Оперативний

QHA