ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

Від випадків жорстокості страждають не тільки бездомні тварини, а й ті, що живуть поруч із людьми.

Собака Жулька вже вісім років живе на одній із запорізьких станцій технічного обслуговування, але зі знущаннями зіткнулася вперше.

Охоронець-шкуродер рубав тварину сокирою, зачепивши очі та майже не залишивши на шиї живого місця. Замахувався покидьок і на рятівника собаки, який зреагував і став на її захист. Останній, рятуючись від агресивного колеги, схопив пожежний багор і вдарив кривдника, трохи не розрахувавши сил. Живодер помер у лікарні.

— За 12 років допомоги тваринам це у мене перший випадок цілеспрямованого жорсткого ставлення, коли тварину вбивали на очах у інших людей. З агресії до тварини охоронець перейшов на агресію до людини, яка зробила йому зауваження. Зав'язалася бійка, внаслідок чого він загинув, — розповіла Ірина Дідур, керівник громадської організації допомоги тваринам "Дай лапу, друже".

Ветеринарний лікар клініки "Добродій" Ольга Анашкіна каже, що травми, з якими Жуля надійшла до лікарні, схожі з тими, які тварини отримують у результаті ДТП.

— Надійшла вона в дуже поганому стані. Тварина вже перенесла оперативне втручання. За можливості тканини були вшиті, накладені шви. Кожен день ми робимо перев'язки, а також Жуля приймає необхідні медичні препарати. Стан стабільний. Вона їсть, ходить. Примітно те, що тварина не проявляє агресії ні до людей, ні до інших тварин, поруч із якими живе, — каже лікар.

Рятівника собаки, 68-річного Заура Пруїдзе, підозрюють у замаху на вбивство колеги-охоронця. За час судового розслідування підозрюваний переніс операцію на серці, а нещодавно чоловіка госпіталізували до лікарні у передінфарктному стані.

— Прокуратурі та поліції потрібно раз на півроку закривати статистику про тяжкі та особливо тяжкі злочини. Я думаю, що Заур, проста людина, і потрапив під закриття цієї статистики. Згідно ч. 1 ст. 115 КК України йому закидають умисне вбивство. За це загрожує термін позбавлення волі від 7 до 15 років, — розповів адвокат Пруїдзе Олександр Панченко.

Відомо, що прокурор подав скаргу до Апеляційного суду Запорізької області з проханням на час слідства змінити запобіжний захід Зауру Пруїдзе на утримання під вартою.

Громадськість обурена статтею, яку інкримінують захиснику тварини, і збирається на мітинг у підтримку Заура Пруїдзе. Акція пройде під стінами Апеляційного суда 2 березня о 9:30.

ФОТО: інтернет, QHA, сайт 061

QHA