КИЇВ (QHA) -

Звинувачення проти осіб, відповідальних за катастрофу «Боїнга» рейсу МН17 на Донбасі, найближчим часом оголосять для розгляду в суді. Про це повідомила заступник Міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль у своєму Facebook.

— Звинувачення проти осіб, відповідальних за збиття літака, найближчим часом висунуть для розгляду в суді. Паралельно триватимуть провадження з міжнародно-правової відповідальності, у тому числі — справа в Міжнародному суді ООН, яку ініціювала Україна. Україна також підтримує ініціативу Нідерландів та Австралії з міжнародно-правової відповідальності РФ.

Зеркаль наголосила, що Міноборони РФ своїми «знахідками» у катастрофі МН17 намагається створити «димову завісу», оскільки відомство звинуватило Україну в катастрофі "Боїнга" перед 73-ю сесією Генеральної асамблеї ООН, яка сьогодні, 18 вересня, починає свою роботу в Нью-Йорку.

— Зухвалості додає повне ігнорування РФ своїх зобов'язань по Резолюцією Ради Безпеки ООН 2166 від 21 липня 2014 року. Резолюція зобов'язує всі держави сприяти в розслідуванні збивання літака Малайзійських авіаліній MH17.

Раніше у Міністерстві оборони Росії заявили, що до катастрофи «Боїнга» рейсу МН17 причетна Україна. Влада РФ додала, що у них є аудіозаписи українських військових, які нібито доводять причетність України до падіння «Боїнга».

Нагадаємо, катастрофа малайзійського Boeing сталася 17 липня 2014 року. Літак прямував з Амстердама в Куала-Лумпур. Загинуло 298 осіб, які перебували на борту.

25 травня 2018 року Нідерланди і Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до трагедії МН17 у 2014 році й закликали визнати свою відповідальність за катастрофу.

QHA