КИЇВ (QHA) -

25 квітня Міністерство інформаційної політики України презентувало відеоролик, присвячений 100-річчю визволення Донбасу від російсько-більшовицьких загарбників, передає кореспондент QHA. Ролик розповідає про наступальну операцію військ Української Народної Республіки у квітні 1918 року, під час якої були звільнені Слов'янськ, Бахмут, Горлівка, Микитівка, а також станція Колпаков.

— 100 років тому відбувся перший ефективний досвід деокупації Донбасу, коли війська УНР під проводом Володимира Сікевича звільнили Донеччину і Луганщину, вийшли на кордон з російським Доном, — зазначив на презентації відеокліпу виконавчий директор Аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас», радник міністра інформаційної політики Дмитро Ткаченко.

За словами першого заступника міністра інформполітики Еміне Джапарової, це данина поваги героїзму солдатів УНР.

— Ролик — це наша повага до тих історичних подій, які продемонстрували українці 100 років тому, тим подіям, які, на жаль, повторюються, але з іншого боку і тому досвіду, який ми отримали і завдяки якому ми намагаємося вбити той міф, що Донбас — це земля з російськими настроями, — заявила Джапарова.

Як раніше повідомляло QHA, на думку Джапарової, українські ЗМІ недостатньо уваги приділяють висвітленню питань, пов'язаних з окупованими територіями. Тільки 2,2% тем у ЗМІ присвячено Криму і 8,6%  — Донбасу.

QHA