КИЇВ (QHA) -

Через Всесвітній конгрес татар в Казані Російська Федерація намагається перешкодити святкуванню 620-річного ювілею поселення кримських татар в Литві. Про це на 7-му засіданні Всесвітнього конгресу кримських татар, яке сьогодні проходить у Києві, заявив голова Союзу громад литовських татар Адас Якубаускас, передає кореспондент QHA.

— У Литві дуже доброзичливо ставляться до кримських татар. У парламенті країни навіть висловили бажання допомогти в організації 620-річного ювілею поселення кримських татар на території Литви... Однак виникла серйозна проблема: Росія через Всесвітній конгрес татар в Казані хоче вплинути на ювілей. Організовуючи власні заходи, вона бачить татарське питання виключно в російському контексті, — сказав він.

Член виконавчого комітету ВККТ звернувся за підтримкою в проведенні цього ювілею до представників всіх кримськотатарських діаспор. За його словами, вже пообіцяли допомогти посол України в Литві, а також зовнішньополітичне відомство Литовської Республіки.

Про важливість ювілею, за словами Адаса Якубаускас, свідчить значний вік діаспори, яка є найстарішою серед кримськотатарських діаспор світу.

— Це 620 років з моменту поселення кримських татар на території Великого князівства Литовського. Саме литовська діаспора — найстаріша діаспора в світі. Весь рік буде ювілейним, у нас вже розплановані заходи. Попередньо, 18 травня відбудеться наукова конференція у Вільнюському університеті, також в травні має пройти День кримськотатарської культури. Литовське телебачення покаже серію передач про кримських татар, — розповів він.

Нагадаємо, сьогодні, 28 січня, в Києві проходить сьоме засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар.

QHA