ВАШИНГТОН (QHA) -

 

Адміністрація президента США Дональда Трампа відновлює санкції відносно Ірану, які були скасовані в 2015 році після підписання угоди про іранську ядерну програму.

Санкції Вашингтона стосуються як самого Ірану, так і країн, і компаній, які торгують з ним.

У Вашингтоні відзначили, що санкції спрямовані проти "ворожих" дій Ірану, в тому числі - кібератак і випробувань балістичних ракет.

Ще одна мета обмежень — перешкодити Тегерану підтримувати радикальні угруповання на Близькому Сході.

До списку санкцій потрапили понад 700 осіб, організацій і компаній, в тому числі — основні банки, експортери нафти і судноплавні компанії.

Обмеження стосуються енергетичного сектору Ірану, експорту нафти, а також транзакцій, що мають відношення до вуглеводневої сировини.

Країні забороняється торгувати з контрагентами алюмінієм, сталлю, графітом, вугіллям, а також комп'ютерними програмами для промислових підприємств. 

 


За словами держсекретаря США Майка Помпео, понад 100 великих міжнародних компаній вже пішли з іранського ринку через загрозу санкцій.

Він зазначив, що експорт іранської нафти впав майже на мільйон барелів на день, різко обмеживши основне джерело валюти для країни.

Адміністрація Трампа заявила, що вісім країн можуть як і раніше імпортувати іранську нафту, не уточнивши які.

ЗМІ пишуть, що мова може йти про Італію, Індію, Японію, Південну Корею, Туреччину та Китай. За словами Майка Помпео, ці країни вже значно скоротили імпорт іранської нафти, але їм необхідий додатковий час, щоб довести цей імпорт до нуля.


 

Представник МЗС Ірану Бахрам Касемі назвав санкції "черговою спробою створити психологічний тиск на Ісламську Республіку".

Президент Ірану Хасан Роухані пообіцяв обійти обмеження і продовжити продаж нафти.

Відзначимо, країни Євросоюзу і Великобританія висловили співчуття у зв'язку з введеними США санкцій проти Ірану.


 

 


США розширили персональні санкції проти Ірану. Вашингтон ввів санкції проти п'яти іранців, які, за даними Штатів, забезпечили повстанців-хуситів в Ємені озброєнням та інформацією. Бойовики били ракетами по містах і нафтовій інфраструктурі в Саудівській Аравії.

Джерело: BBC

QHA