КИЇВ (QHA) -

Захист заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова подав два адміністративні позови до Адміністрації президента Російської Федерації (РФ). Про це повідомив адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Twitter.

— Подав два адміністративні позови до адміністрації президента Путіна від імені Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова з вимогою надання інформації щодо указів про помилування, написав він.

Адвокат додав, що засекречування указів про помилування порушують ч. 2 ст. 24 Конституції РФ.

Як повідомляло QHA, адвокат Микола Полозов зазначив, що на сьогодні немає ніяких документів, на підставі яких заступники голови кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз і Ільмі Умеров могли бути "помилувані".

25 жовтня заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали Туреччині.

Чийгоза і Умерова спочатку доправили до Сімферополя, а потім літаком відправили до Анапи. Літак з представниками Меджлісу вилетів в Анкару о 13.37 за місцевим часом.

Пізніше з'явилася інформація, що вони прибули до Туреччини.

Нагадаємо, так званий Верховний суд Криму 11 вересня у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі.

27 вересня Сімферопольський районний «суд» оголосив вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і оголосив вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

QHA