КИЇВ (QHA) -

 

Адвокат Олексій Ладін подав три клопотання щодо припинення кримінального переслідування за ст. 282 КК РФ відносно своїх підзахисних — Євгена Каракашева, Еліни Мамедової та Ісмаіла Рамазанова.

Раніше вони вже притягувалися за цією статтею, а правозахисники вважають справи політично вмотивованими.

Так, у проханні щодо Мамедової, адвокат посилається на постанову пленуму Верховного суду РФ в якому йдеться, що "цей злочин може бути скоєно тільки з мотивів політичної, ідеологічної, расової, національної або релігійної ненависті".

Ладін зазначає, що у його підзахисної "був відсутній подібний мотив".

— Я здійснюю захист по п'яти кримінальних справах за кримінальною статтею № 282 і одна людина вже наразі засуджена. Це проросійський активіст, засуджений Дмитро Джигалов. Вироком суду йому призначено штраф у розмірі 300 тис рублів.

Наразі розглядається кримінальна справа стосовно Валерія Большакова — севастопольського лідера партії «Ротфронт». На стадії попереднього слідства справу Ісмаіла Рамазанова, якого звинувачують за статтею 282, в порушення ворожнечі та ненависті у відношенні до групи за національною ознакою і у зберіганні набоїв, які йому підкинули співробітники ФСБ під час обшуку.

На стадії попереднього слідства знаходиться і справа Еліни Мамедової, яку також звинувачують за репост у соціальній мережі «ВКонтакте» в порушенні ворожнечі й ненависті. За кримінальними статтями проходять Гульсум Алієва і Євген Каракашев, якого також звинувачують у пропаганді тероризму.

 

Нагадаємо, Євген Каракашев — "лівий активіст і антифашист", активний учасник акцій проти міліцейського свавілля в Криму.

Кримського татарина Ісмаіла Рамазанова звинувачували в екстремістських висловлюваннях за допомогою інтернет-рації Zello. Як писало QHA, Ісмаіла Рамазанова затримали 23 січня, після проведеного в його будинку обшуку. Окупанти звинуватили його у розповсюдженні в інтернеті відомостей, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу і міжрелігійну ненависть.

14 липня Ісмаіл Рамазанов, обвинувачений у пропаганді екстремізму, вийшов з СІЗО, оскільки у цій кримінальній справі підозрюваного не можна тримати під арештом більше півроку. 2 серпня стало відомо, що кримінальну справу стосовно Рамазанова повернули на додаткове розслідування.

Жителька села Чехова (Аутка, Велика Ялта) Еліна Мамедова стала фігуранткою кримінальної справи про розпалювання ненависті й ворожнечі за репост чужого запису в соцмережі. Співробітники кримського главку Слідкому Росії провели обшук в її будинку, після чого двічі допитували і взяли з неї підписку про невиїзд.

QHA