МОСКВА (QHA) -

Озвучене раніше повідомлення, що Олега Сенцова можуть обміняти на заарештованих у США росіян Віктора Бута, Костянтина Ярошенка та Марію Бутіну свідчить про те, що перемовний процес щодо Сенцова зайшов у глухий кут, заявив в інтерв'ю "Настоящему времени" адвокат Сенцова Дмитро Дінзе.

— Перемовини зараз у глухому куті. Думаю, що спецслужби Російської Федерації просто-напросто таким чином висловили свою позицію через журналістів "Нової газети", будучи джерелами "Нової газети" з тих чи інших репортажів, про те, що такий варіант можливий. Думаю, що це просто-напросто публічний крок російських спецслужб, які дали певну позначку, щоб вийти з перемовної кризи щодо Сенцова, і хто у принципі їм був би цікавий у рамках цього обміну. Якщо російські спецслужби виходили на журналістів і оголошували у нестандартній формі свою позицію, то, сподіваюся, що американська сторона виступить з якою-небудь заявою або з пропозицією, пов'язаною з обміном Сенцова.

Дінзе додав, що інформація щодо обміну Сенцова на заарештованих у США росіян не є офіційною позицією Кремля.

— МЗС РФ нічого не знає з цього приводу, тому що, як правило, озвучує вже офіційну позицію російської сторони, і, виходячи з цієї офіційної позиції, так чи інакше робить заяви.

Дінзе також прокоментував стан здоров'я Олега Сенцова. За словами адвоката, у політв'язня з'явилися проблеми з нирками і печінкою, а також серцева недостатність.

— У нього загострення, відповідно, проблема з серцем — серцева недостатність. Ревматизм нижньої кінцівки, плюс проблеми з'явилися з печінкою і нирками. Так як у нього на тлі голодування змінився стан крові, виходячи з цього, йому призначили певні ліки, глюкозу прокапали, поживні суміші, які йому треба зараз вживати.

 

Раніше з'явилася інформація, що Олега Сенцова можуть обміняти на заарештованих у США росіян Віктора Бута, Костянтина Ярошенка та Марію Бутіну. Повідомлялося, що Москва нібито готова обговорити таку ініціативу з Вашингтоном. Правозахисник Михайло Чаплига, який працював в офісі українського омбудсмена, зазначив, що обмін Сенцова на трьох росіян «теоретично можливий».

 

 Джерело: Настоящее время

QHA