СТАМБУЛ (QHA) -

Агресивна політика Росії робить проблематичним розвиток Організації Чорноморського Економічного Співробітництва (ЧЕС). Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, голова Постійної делегації України в Парламентській Асамблеї ЧЕС Рефат Чубаров під час конференції глав парламентів країн-членів ПАЧЕС, яка відбулася у Стамбулі (Туреччина) вчора, 16 травня.

— Керівник Постійної делегації України в ПАЧЕС зазначив, що агресивна політика Російської Федерації стосовно сусідніх країн практично завела організацію в глухий кут і робить проблематичним її подальший розвиток, — йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ (МЗС) України.

У своєму виступі Чубаров зазначив, що ПАЧЕС відіграє важливу роль як платформа для розвитку парламентського взаємодії.

— Підбиваючи підсумки 25-річної діяльності Парламентської Асамблеї Рефат Чубаров зазначив, що Україна беззастережно підтримує цілі та ідеали, на яких засновані ОЧЕС і ПАЧЕС, і всіляко сприяє розвитку співробітництва у Чорноморському регіоні та перетворенню його в зону миру, стабільності й процвітання, — йдеться у повідомленні.

Окрім цього, голова Меджлісу підкреслив, що майбутнє країн і народів регіону залежить від принципів мирного співіснування, територіальної цілісності і суверенітету країн-членів ОЧЕС.

— У своєму виступі він висловив подяку міжнародним партнерам за чітку позицію щодо захисту і відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів, — наголошується у повідомленні.

Раніше Рефат Чубаров заявив, що причетні до депортації кримських татар мають постати перед судом. Він зазначив, що і сьогодні становище кримських татар продовжує залишатися вкрай складним.

QHA