КИЇВ (QHA) -

Росія намагається перемістити епіцентр гібридної війни до столиці України. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час заходів до Дня Служби безпеки України.

— Чим менше стрільб у зоні бойових дій, тим більше активність ворога в тилу. Агресор наполегливо намагається змістити епіцентр гібридної війни якомога ближче до серця України, а серце — це наша давня столиця, красень Київ, — зазначив він.

Окрім цього, глава держави повідомив, що у рамках протидії російській пропаганді СБУ заборонила в'їзд в Україну більш ніж 100 «специфічним громадянам РФ».

— Мова йде про духовних спадкоємців Геббельса, які беруть участь в інформаційній війні проти України, видаючи себе за журналістів, блогерів та експертів, — сказав він.

Порошенко також зазначив, що у 2017 році 13 осіб були засуджені за держзраду.

— Під ретельним моніторингом перебувають і негайно придушуються будь-які спроби як росіян, так і «п'ятої колони» всередині країни реанімувати так звану ідею «Новоросії», стимулювати штучні сепаратистські рухи у тих чи інших регіонах, — підкреслив він.

Нагадаємо, 23 березня Петро Порошенко розповів про економічні втрати України через агресію Росії в Криму і на Донбасі. За словами Порошенка, через анексію Криму Україна втратила 3,6% ВВП, 80% нафтогазових покладів у Чорному морі і 10% портової інфраструктури.

QHA