ВАРШАВА (QHA) -

Російська влада має на меті залякати активне проукраїнське населення Криму, змусити людей мовчати або залишити півострів, заявив на конференції ОБСЄ з питань людського виміру муфтій Духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов.

Текст свого виступу Рустемов опублікував на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, починаючи з березня 2014 року, тобто з перших днів окупації, Росія планомірно проводить в Криму репресії щодо певних груп населення.

Муфтій зазначив, що репресії сміливо можна назвати політично мотивованими, оскільки вони стосуються проукраїнськи налаштованих громадян, у більшості випадків — кримських татар, з них у більшості — мусульмани, які дотримуються релігії.

— Це пояснюється певною згуртованістю даних груп населення, їхніми сильними переконаннями і неприйняттям окупації, що представляє, мабуть, небезпеку в очах російської влади. Цю думку підтверджує також те, що утисків зазнають не тільки кримські татари, мусульмани, але й християни, зокрема, парафіяни Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви. За інформацією архієпископа Климента, до окупації УПЦ КП мала в Криму 52 релігійні організації, але до січня 2018 року залишилося 9 парафій. 1 червня 2014 року група озброєних людей у ​​формі російських козаків зламала двері, незаконно проникла до приміщення церкви Покрова Пресвятої Богородиці у селі Перевальному Сімферопольського району і знищила православні реліквії.

Айдер Рустемов зазначив, що окупанти в Криму судять людей за пости в інтернеті, зроблені до березня 2014 року, за зберігання книг і участь в організаціях, що не були заборонені в Україні ні до анексії, ні зараз.

— Таким чином, ми ясно бачимо, що російська влада поставила собі за мету залякати активне проукраїнське населення Криму, змусити людей мовчати або ж залишити Крим.

Рустемов звернув увагу учасників конференції на роль у репресіях так званого Кримського Муфтіяту, який пише доноси на мусульман.

— Ми бачимо утиск мусульман, який відбувається за участю не тільки так званих «правоохоронних» органів Криму, а й мало не з подачі так званого Кримського Муфтіяту, який, не соромлячись, пише доноси на мусульман.

Муфтій Криму вимагає припинити утиски і переслідування на релігійному грунті. Він закликав звільнити 32 заарештованих кримських татар і 40 інших політичних в'язнів окупаційного режиму Криму.

Раніше перший заступник Міністра інформполітики Еміне Джапарова на конференції у Варшаві повідомила, що РФ витрачає мільйони для створення паралельної реальності, спотворює реальну ситуацію в Криму і на Донбасі.

За її словами, російська влада переслідує на окупованих територіях незалежних журналістів і блогерів, використовує підконтрольні ЗМІ для пропаганди і дезінформації.

У свою чергу, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін також зазначив, що Москва використовує фейкові новини, виступи так званих «журналістів» пропагандистських каналів і членів фейковий «організацій» для того, щоб перетворити конференцію ОБСЄ з прав людини на фарс.

QHA