КИЇВ (QHA) -

Самопроголошений голова окупованого Криму Сергій Аксенов подав до Окружного адміністративного суду Києва позов до Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України з приводу накладених на нього санкцій. Про це повідомили у прес-службі суду.

— Позивач просить суд визнати протиправним і скасувати рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», у частині включення Сергія Аксенова до переліку осіб, щодо яких застосовуються санкції, — йдеться у повідомленні.

Окрім РНБО, третіми сторонами у справі вказані президент України Петро Порошенко, Кабінет міністрів України, Служба безпеки України і Національний банк.

Наразі суд розглядає питання про порушення цієї справи.

Відзначимо, до українських санкційних списків через анексію Криму та війну на Донбасі внесено більш ніж 682 людини. Це громадяни України, Росії та інших країн.

До санкційних списків увійшли, зокрема, голова кримського уряду Сергій Аксенов, голова кримського парламенту Володимир Константинов, колишній заступник голови кримського парламенту Ремзі Ільясов, колишній віце-прем'єр Криму Руслан Бальбек.

QHA повідомляло, що самопроголошений голова Криму Сергій Аксенов назвав абсурдною концепцію про надання Південному берегу Криму особливого статусу з переходом під пряме управління Москви. Раніше таку ініціативу подала Російська академія народного господарства і державної служби при президенті Росії (РАНГіДС).

QHA