СІМФЕРОПОЛЬ/АКЪМЕСДЖИТ (QHA) -

У 2016 році окупаційна «влада» Криму виручила від продажу майна, що належить українському олігарху Ігорю Коломойському, майже 1,5 млрд рублів (252,1 млн дол.). Загалом було продано шість незаконно привласнених об'єктів. Про це на своїй сторінці в Фейсбук розповів так званий «голова» Криму Сергій Аксьонов.

Аксьонов стверджує, що всі отримані від продажу кошти були «передані людям», не уточнюючи, ким конкретно є ці «люди».

Також кримський «прем'єр» заявив про плани продати ще ряд захоплених об'єктів загальною сумою 2 млрд рублів і вказав, що на даному етапі здійснюється «залучення додаткових штатних одиниць для прискорення цієї роботи».

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Ігор Коломойський і ТОВ «Аеропорт Бельбек» 2015 року ініціювали арбітражний розгляд щодо РФ. Позивачі заявляють про неправомірну діяльність російської сторони в лютому 2014 року, що призвела заявників до позбавлення власності та порушила російсько-український інвестиційний договір з управління аеропортом Бельбек у комерційних цілях.

Судові розгляди проводитимуться відповідно до норм права ООН у галузі міжнародної торгівлі. Слухання у справі пройшли в липні та жовтні 2016 року. У всіх чотирьох позовах судді дозволили Україні надати матеріали як стороні, що не бере участі в суперечці, проте відмовили в проханні про подальшу присутність і усний виступ на слуханнях. Росія відмовляється брати участь у розгляді всіх справ.

ФОТО: інтернет

QHA