КИЇВ (QHA) -

11 липня під українським парламентом відбулася акція, під час якої була оголошена кампанія з просування нового виборчого кодексу і скасування виборчого закону часів Януковича, передає кореспондент QHA.

Кампанію ініціюють Рух "Чесно", ВГО "Автомайдан", а також низка політичних партій.

Новий виборчий кодекс передбачає перехід від змішаної системи до пропорційної з відкритими регіональними списками. Як зазначив співавтор виборчого кодексу, народний депутат Леонід Ємець, це дозволить послабити вплив олігархів на парламент.

— Депутати у своїй більшості перетворилися на кнопкодавів, причому не тільки тих, хто голосує за свого колегу, а й тих кнопкодавів, які, використовуючи свій мандат, не мають власної позиції і виконують завдання, які ставлять їм олігарх або чиновник поза парламентом. Такий парламент не здатний на власні рішення, — вважає Ємець.

Ключовим аспектом виборчої реформи є скасування мажоритарних округів, на більшості з яких були обрані представники регіональних корумпованих еліт.

— Мажоритарка — це зло. Нормальній людині перемогти у мажоритарному окрузі дуже складно. Для цього потрібно пройти такі кола пекла, що навіть складно уявити, — упевнений нардеп Юрій Левченко.

Ініціатори кампанії повідомили, що 6 вересня під Верховною Радою відбудеться велика акція на підтримку нового виборчого кодексу.

Раніше QHA повідомляло, що готуються зміни до законодавства для участі кримчан в українських виборах.

QHA