КИЇВ (QHA) -

У Києві під будівлею Генеральної прокуратури сьогодні, 17 вересня, відбувся пікет на знак протесту екстрадиції до РФ росіянина Тимура Тумгоєва, який брав участь в бойових діях на Донбасі на боці України.

В акції брали участь активісти Національного Корпусу, ВО "Свободи", С14, "Правого сектора", УДА, батальйону ім. Шейха Мансура.

На мітинг прибули нардепи Оксана Корчинська (Радикальна партія), Андрій Іллєнко (позафракційний), Веселова Наталія (позафракційна), Юрій Тимошенко (НФ).

Під час акції між її учасниками і правоохоронцями мала місце сутичка. Так, учасники мітингу намагалися прорватися до будівлі, правоохоронці їх зупинили. За повідомленням поліції Києва, під час акції постраждало семеро правоохоронців.

Про постраждалих з боку учасників акції не повідомляється. Відзначається, що проти них застосували сльозогінний газ.

Тим часом, в ГПУ повідомляють, що Тумгоєв не брав участі в бойових діях на сході України. Як заявив прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко, за рахунок поширення інформації про участь росіянина в Антитерористичній операції на сході України намагаються створити його "позитивний імідж".

— За увесь час розгляду Генеральною прокуратурою України запиту про його видачу (а це більше двох років) будь-яких даних про участь особи в АТО або бажання брати участь в АТО не надходило, жодного разу про це не заявила сторона захисту.

У свою чергу, в батальйоні імені Шейха Мансура, який бере участь в бойових діях на Донбасі у складі "Української добровольчої армії", заявили, що Тимур Тумгоєв, виданий Росії за звинуваченням у тероризмі, був бійцем підрозділу.

Як писало QHA, Генеральна прокуратура України вирішила екстрадувати громадянина Інгушетії Тимура Тумгоєва в Росію за запитом ФСБ.

QHA