СКОП'Є (QHA) -

За македонськими акціями протесту з вимогою анулювати угоди з Грецією щодо зміни офіційної назви Македонії стоять російські гроші.

Про це йдеться у заяві організації "Проект з розслідування корупції та організованої злочинності" (OCCRP). За даними організації, грецький підприємець російського походження, глава одного зі спортивних клубів Іван Саввідіс перерахував не менше 300 тисяч євро на підтримку угруповань, які брали участь в акціях протесту в Македонії.

У заяві наголошується, що Саввідіс нелегально переправляв через кордон готівку, яку потім розподіляли між окремими політиками, радикальними угрупованнями і фанатами футбольного клубу «Вардар».

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв раніше повідомив журналістам, що у своїх свідченнях в поліції фанати ФК «Вардар» зізналися, що брали участь у заворушеннях в Скоп'є за гроші, перераховані російськими підприємцями.

Раніше QHA повідомляло, що уряд Греції вирішив вислати двох російських дипломатів, звинувативши їх у втручанні у внутрішні справи і незаконні дії проти національної безпеки Греції. Ще двом російським дипломатам заборонили в'їзд до країни.

Зазначимо, влада Греції і Македонії домовилися про перейменування Республіки Македонія. Про це повідомив прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас після телефонних перемовин з прем'єр-міністром Македонії Зораном Заєвим.

Довідка. Суперечка між Грецією і Македонією розпочався у 1991 році. Македонія проголосила незалежність і взяла собі назву Республіка Македонія. У свою чергу Греція заявила, що ця назва є узурпацією імені її провінції — Македонія. До цього часу Македонія не могла претендувати на вступ до Євросоюзу, оскільки Греція блокувала усі перемовини на цю тему.

Джерело: Анадолу

QHA