ЧОНГАР (QHA) -

Як повідомлялося раніше QHA, акцію ініціювали активісти кримськотатарського народу. Її ціль – блокування потоків товарів з території України до окупованого півострова.

У районі пункту пропуску Чонгар зібралися сотні кримськотатарських активістів. Підтримати акцію також прибули активісти різних громадських організацій і представники добровольчих батальйонів.

Правопорядок забезпечує добровольчий батальйон «Херсон». Як заявив його лідер, бійці готові до будь-яких провокацій.

До пункту пропуску Чонгар прибули голова Меджлісу кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради Рефат Чубаров, голова Генічеської райдержадміністрації Олександр Воробйов, керівник каналу «АТР» Ленур Іслямов, депутати Верховної Ради, представники Херсонської ОДА.

Рефат Чубаров заявив, що акція може тривати тиждень, місяць чи декілька місяців. Це буде залежати від ситуації. Голова Меджлісу наголосив, що в Україні жодна політична сила не виступила проти блокади

Під час виступу перед присутніми, Ленур Іслямов запропонував змінити відомий вислів "Крим – це Україна" на новий – "Немає України без Криму".

 - Сьогодні починається кримський Майдан, - заявив політик.

Акція стартувала, як і було заплановано, рівно о 12:00. Відкриття почалося із символічного блокування пішохідного переходу в районі Чонгару. Не пропускаючи фури, активісти почали безперервний рух переходом з прапорами України в руках.

Першими на перехід вийшли лідери кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і голова Генічеської райдержадміністрації Олександр Воробйов.

Наразі кілометр траси в районі Чонгару блокується з обох сторін барикадами із шин та плит. Для цього ввели в дію кран. Також траса блокована автомобілями активістів.

QHA