КИЇВ (QHA) -

 

Верховна Рада України передала Андріївську церкву в Києві у постійне користування Вселенського патріархату.

За відповідний законопроект, який вніс президент України, проголосувало 237 депутатів.

Один з лідерів «Опозиційного блоку» Юрій Бойко звинуватив голову держави Петра Порошенка у передвиборній агітації і спробах розрахуватися держмайном. Однак спікер Верховної Ради Андрій Парубій підкреслив, що церква залишається у власності держави.

У законопроекті зазначено, що Андріївську церкву передали Константинополю, щоб відновити зв'язки з Константинопольською Церквою-матір'ю, а також, щоб усунути наслідки втручання Росії в українське православ'я.

Мета документа — об'єднати українське православне співтовариство з усією громадою, визнати помісну православну церкву в Україні світовим православ'ям і усунути підстави для дискримінації віруючих.

При цьому, оскільки Андріївська церква знаходиться у державній власності та є об'єктом культурної спадщини, пам'ятником архітектури, то використання церкви Константинополем здійснюватиметься відповідно до законодавства про охорону культурної спадщини.

Закон набуде чинності наступного дня після його опублікування.

 

Нагадаємо, Синод Вселенського Патріархату 11 жовтня зняв анафему (відлучення) з патріарха Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарета і предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнав їх канонічними. Синод також визнав незаконною анексію Київської метрополії Російською православною церквою у 1686 році.

Патріарх Філарет, у свою чергу, заявив, що Україна отримає Томос про надання автокефалії після об'єднання трьох православних церков — УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та УПЦ Московського патріархату.

 

Джерело: Украинская правда

QHA