МОСКВА (QHA) -

У шкільну програму новітньої історії Росії хочуть включити факти анексії Криму і введення Заходом санкцій проти РФ. Цю ініціативу російського Міносвіти схвалила спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко, передають російські інформагенції.

За словами Матвієнко, деякі намагаються представити події, тобто незаконне збройне захоплення Криму і його відчуження від України, «в іншому ключі».

— Уже є масовані спроби переписати історію. Якщо ми не викладемо цих фактів правдиво і об'єктивно, то цю нішу займуть інші, які намагаються представити ці події зовсім в іншому ключі, — заявила вона.

Спікер РФ РФ вважає, що російські діти отримують правдиву інформацію про новітню історію своєї країни.

У Міністерстві освіти Росії визнали, що програма розроблена відповідно до основних напрямів державної політики. Ці тематичні уроки планується проводити не рідше одного разу на місяць.

Раніше експерти відзначали, що даний проект підготовлений для патріотичного виховання російських старшокласників перед президентськими виборами, призначеними на березень 2018 року.

Спроби вплести в шкільну програму виправдання анексії Криму робилися Росією з моменту окупації українського півострова. Так, ще у 2014 році Московський державний педагогічний університет видав майже 300-сторінкові «Методичні рекомендації для шкіл Російської Федерації з проведення уроків та позакласних заходів, присвячених возз'єднанню Росії та Криму».

«Возз'єднання» Криму з РФ також стало темою численних наукових монографій і посібників для вчителів.

У березні 2015 року по всій Росії були проведені тематичні уроки, присвячені «річниці повернення Криму і Севастополя». У Криму такі пропагандистські заняття вже стали нормою.

ФОТО: інтернет

QHA