АНКАРА (QHA) -

Турецька Республіка дотримується пошуку вирішення конфлікту на Сході України в рамках підтримки територіальної цілісності та суверенітету української держави. З такою заявою сьогодні, 20 липня, виступив спікер Міністерства закордонних справ Туреччини Хусейн Мюфтюоглу в зв'язку з заявою сепаратистів на Сході України про створення так званої держави «Малоросія».

— Ми розглядаємо заяви сепаратистських груп про створення нової держави на Сході України як посягання на територіальну цілісність України. Очевидно, що подібні заяви і дії перешкоджають зусиллям щодо вирішення конфлікту, — підкреслив турецький спікер.

Назвавши подібні заяви «посилюванням ситуації», турецька сторона закликала обидві сторони рухатися в мирному напрямі вирішення проблеми.

— Ми дотримуємося тієї позиції, що необхідно знайти рішення ситуації на Сході України в рамках міжнародного права, територіальної цілісності та суверенітету української держави. Ми продовжимо підтримувати всі мирні ініціативи, у тому числі і Мінський процес. Ми вважаємо, що в цьому напрямі варто рухатися всім сторонам, — підкреслив Мюфтюоглу.

Як повідомляло QHA, керівник терористичної організації «ДНР» Олександр Захарченко заявив про створення нової держави під назвою «Малоросія», яке, за його словами, має стати «наступником України».

ФОТО: Інтернет

QHA