НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

В рамках 71-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав світову спільноту разом працювати над створенням забороненої для польотів зони над Сирією.

Турецький лідер у своєму виступі високо оцінив чинну спільну військову операцію ЗС Туреччини, Сирійської визвольної армії та ВПС Міжнародної коаліції по боротьбі з терористичним формуванням ІДІЛ, завдяки якій мирне населення звільненого сирійського району Джераблус повертається до нормального і мирного життя. Але звільненням територій від терористичних елементів Туреччина не обмежується:

 Ми плануємо будівництво нових населених пунктів для біженців. Для цього необхідно, в першу чергу, створити на півночі Сирії безпечний район, над яким будуть заборонені польоти авіації. І кроки в цьому напрямку треба робити спільно.

Офіційна Анкара досить довго терпіла і зберігала спокій у відповідь на всі погрози з сирійської території, кордон з якою становить 911 кілометрів. Але вибух на весіллі у Газіантепі підштовхнув Туреччину до дії.

— Ми терпіли, терпіли, але терпець увірвався, коли 24 серпня у провінції Газіантеп 14-річна дитина підірвала вибуховий пристрій. Тоді загинули 56 осіб, приблизно 100 отримали поранення.

«Щит Євфрату» — спільна військова операція спеціальної оперативної групи Збройних сил Туреччини та ВПС міжнародної коаліції проти терористичного угрупування ІДІЛ у Сирії, яка почалася рано вранці 24 серпня. Головними цілями операції є очищення прикордонних регіонів від терористів ІДІЛ, зміцнення безпеки на кордоні, забезпечення і підтримка територіальної цілісності Сирії, а також недопущення утворення «курдського коридору» PYD на південному кордоні.

ФОТО: інтернет

QHA