АНКАРА -

Абсолютна більшість етнічних курдів у Туреччині підтримують процес демократичних реформ, боротьбу з тероризмом і кроки з стимулювання інвестицій до регіонів країни. Цю думку зі сторінок газети Daily Sabah висловив прес-секретар президента Туреччини Ібрагім Калин.

— Президент Ердоган і уряд Туреччини робить чітке розмежування між курдами і терористами PKK (заборонена Робоча партія Курдистану. — Ред.). Етнічні курди Туреччини довіряють владі, — підкреслив Калин, зазначивши, що фактор довіри громадян знову проявився на конституційному референдумі 16 квітня.

Разом із тим Калин назвав упередженою позицію місії спостерігачів ОБСЄ і ПАРЄ на референдумі 16 квітня.

— У попередній версії звіту спостерігачів БДІПЛ ОБСЄ і ПАРЄ наголошується високий рівень організованості процесу голосування, однак стверджується, що інформаційна кампанія прихильників і противників була нерівною. Частина членів наглядової місії відомі близькістю до терористів PKK і активно просували пропаганду терористів у соціальних ЗМІ, — констатував прес-секретар президента, поставивши під сумнів об'єктивність оцінок міжнародних спостерігачів.

На завершення прес-секретар президента Туреччини запевнив, що завдяки змінам, внесеним до конституції країни, Анкара почне відігравати активнішу роль у регіональних процесах.

Як повідомляло QHA, Міжнародні спостерігачі від ОБСЄ, які моніторили процес голосування на референдумі щодо розширення президентських повноважень у Туреччині, вважають, що деякі процедури не відповідали міжнародним стандартам.

16 квітня в Туреччині відбувся сьомий в історії країни референдум, на якому громадяни голосували за або проти внесення 18 поправок до конституції. Відповідно до неофіційних даних Вищої виборчої ради Туреччини, за конституційні реформи проголосувало 51,41%, проти — 48,59% виборців.

Джерело і фото: АА

QHA