КИЇВ (QHA) -

На сайті "Приховані інтереси" можна завантажити документ і подивитися збіги з фірмами чиновників та їхніх родин, а також ознайомитися з розслідуваннями про корупційні схеми, які використовують нардепи для збагачення. Проект презентували голова правління ГО "Антикорупційний штаб" Галина Янченко і головний редактор проекту "Наші гроші" Олексій Шалайський сьогодні, 30 травня, на прес-конференції у Києві.

— На сайті проекту "Приховані інтереси" ми зібрали інформацію, яка безпосередньо пов'язана як з депутатами, так і з їхніми близькими родичами. За основу ми взяли електронні декларації та відкриті державні реєстри, — розповіла Галина Янченко.

Найбільше порушень було зафіксовано у Києві та Київській області. Майже третина усіх тендерів, виграних депутатами, припадає на Київську область. На одного нардепа Верховної Ради і його оточення у середньому припадає більше компаній, ніж на представників влади з регіонів.

— Бізнес-еліта переходить з областей до Верховної Ради, щоб отримувати більше влади і перемагати в конкурсах держзакупівель, — впевнена Янченко.

Більшість тендерів, які отримують фірми депутатських сімей, проводяться без конкурсу, як виняток, у 94% випадків вони виступали єдиними постачальниками послуг і товарів на конкурсі.

Нагадаємо, компанії екс-регіоналів виграли на держзакупівлях у 2017 році 2 млрд гривень.

QHA