ДАМАСК (QHA) -

 

15 жовтня "делегація" з Криму на чолі з кримським "прем'єром" Сергієм Аксеновим прибула з дводенним візитом у Дамаск. Візит приурочили до "Дня Республіки Крим у Сирії", який розпочався минулого тижня.

Окрім Аксенова, делегація складалася зі "спікера Криму" Володимира Константинова, заступника Аксенова Георгія Мурадова, сенатора Держдуми Росії Ольги Ковітіді та інших представників окупаційної влади Криму.

За словами Аксенова, програму візиту узгоджували з російськими міністерствами оборони і закордонних справ.

У понеділок 15 жовтня "кримська делегація" провела перемовини з міністром економіки і зовнішньої торгівлі Сирії Муххамадом Самер Абдель Рахман Аль-Халілем і представниками інших сирійських відомств.

Також у Сирії відбулася виїзна сесія Ялтинського міжнародного економічного форуму "Крим: точка росту російсько-сирійських відносин".

За її підсумками сторони домовилися про взаємні поставки продукції, заявив Аксенов. Йдеться про експорт електротехнічного обладнання, а також житнього і пшеничного борошна з Криму до Сирії. За словами Аксенова, сирійців цікавлять товари Керченського стрілочного заводу, Красноперекопського трубного заводу, заводу «Фіолент» і електромашинобудування заводу «Фірма СЕЛМА».

У свою чергу, режим Асада поставлятиме в Крим цитрусові, овочі й фосфати для роботи кримських підприємств хімічної промисловості.

— Ми вже домовилися з колегами про створення робочих груп, виставлення термінів і визначення відповідальних осіб. Для Республіки Крим важливо, щоб товари легко проходили митні процедури і, відповідно, ціна без додаткових податків могла влаштувати виробників. У зв'язку з цим під конкретні групи товарів формуватимуться конкретні судна, які в змозі задовольнити вимоги як Криму, так і Сирійської Арабської Республіки — написав Аксенов у Facebook.

Більш детальні плани дій з просування продукції обох країн обіцяють розробити за 30 днів.

Під час візиту також обговорювалося питання створення спільного сирійсько-кримського торгового дому, можливість розрахунку поставок у національній валюті й відкриття авіасполучення між Сирією і Кримом.

— Упевнений, що дуже скоро у Сирії повністю запанує мир і пам'ятники ЮНЕСКО, які тут розташовані, будуть затребувані для відвідування кримськими туристами, — вважає Аксенов.

Окрім того, планується підписання угоди про торгівельно-економічне, науково-технічне і гуманітарне співробітництво між Кримом і сирійської провінцією Латакія.

 

Відзначимо, 25 вересня окупований Крим відвідала делегація із самопроголошеної «ДНР». За підсумками візиту сторони домовилися про постачання промислової продукції на окупований півострів і сільгосп продуктів у «ДНР».

 

Джерело: QHA, Известия

QHA