СТАМБУЛ (QHA) -

Лідери арабських племен, чиї землі захопили бойовики Ісламської держави та терористичні курдські організації PYD/PKK, зібралися в місті Шанлиурфа на південному сході Туреччини, щоб обговорити військово-політичну співпрацю між племенами, повідомляє видання Daily Sabah.

На зустріч у готелі Харан прийшли 50 лідерів племен із сирійських міст Ракки, Аль-Хасак та Дейр-ез-Зора. Вони одноголосно підтримали ідею формування «Армії племен Аль-Джазіри та Євфрату», щоб покінчити із вторгненням бойовиків Ісламської держави і PYD.

Спікер Вищої ради сирійських племен Мудар Хамад Аль-Асад підписав заяву, що закріплює за даною армією завдання очистити територію від терористів.

Згідно з текстом заяви, армію арабських племен очолять колишні командувачі Вільної сирійської армії (FSA).

Вождь племені «Шуайтат» шейх Рафі ер-Рако Укла, який виступив із вітальною промовою на зустрічі вождів, заявив, що США підтримують PYD і наголосив, що ця терористична група нічим не відрізняється від ІДІЛ.

— PYD позбавляє осель цілі сім'ї. Через них уже емігрували араби із понад 50 сіл,  сказав Укла.

Шейх закликав міжнародну спільноту допомогти сирійському народу у боротьбі з терором ІДІЛ, PYD та армією режиму Башара Асада.

Керівники племен подякували Туреччині за те, що вона прийняла три мільйони біженців, а також Катару і Саудівській Аравії за підтримку.

ФОТО: АА

QHA