КИЇВ (QHA) -

Арешт російськими спецслужбами українця Олександра Стешенка і його звинувачення у спробі підпалу будинку муфтія Криму Еміралі Аблаєва приурочені до річниці рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі, що зобов'язує РФ зняти заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Про це заявив 10 липня на прес-конференції лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, передає кореспондент QHA.

— Що стосується справи Стешенка, то її потрібно пов'язувати з рішенням Міжнародного суду ООН у Гаазі. У квітні 2017 року Міжнародний суд чітко вказав Російській Федерації, що вона негайно має скасувати заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу — органу, який обраний демократичним шляхом самим кримськотатарським народом. І ось минає рік, треба ж якось звітувати, і наше Міністерство закордонних справ теж надіслало запит, як з рішенням міжнародного суду. Тут і виникає нова справа: виявляється, Меджліс організовує там терористичну акцію. Ось така проста схема, — вважає Джемілєв.

Нагадаємо, 11 квітня російськими силовиками на КПВВ "Чонгар" на в'їзді в окупований Крим був затриманий харків'янин Олександр Стешенко.

21 травня ФСБ повідомила, що Стешенко разом з екстремістською групою, нібито створеною Еролом Велієвим — помічником Мустафи Джемілєва, "за вказівкою лідера забороненого в Росії Меджлісу кримськотатарського народу Р. Чубарова, який перебуває у розшуку, за підтримки СБУ планували вчинення злочинів з мотивів політичної ворожнечі з метою залякування проросійськи налаштованих кримських татар і нагнітання міжнаціональної напруженості на території Республіки Крим".

QHA