КИЇВ (QHA) -

На початку прес-конференції в понеділок 27 лютого народний депутат України, колишній член парламентської фракції Радикальної партії Олега Ляшка, заявив про слідчі дії в офісі його адвоката «за невідомою справою».

— Мій адвокат Леонід Сиваков, який представляє мене у справі за фактом державної зради (стаття 11 частина 1 ККУ), не зможе бути на сьогоднішній прес-конференції в зв'язку з тим, що кілька годин тому до його офісу зайшов слідчий з особливо важливих справ 6-го відділу ГПУ разом із озброєною групою «Альфа» і невстановленими особами — і вони займаються слідчими діями у невідомій нам справі, — сказав депутат і додав:

Я не впевнений, що мій адвокат зможе брати участь сьогодні в моєму допиті, який запланований на третю годину дня в прокуратурі Криму.

За словами Артеменка, влада переслідує його з політичних мотивів.

— Мені гірко чути, що я зрадив батьківщину, — сказав Артеменко.

Раніше QHA повідомляло, що член парламентської фракції Радикальної партії Андрій Артеменко передав свій план нормалізації відносин між Україною та Росією екс-раднику президента США Майклу Флінну незадовго до його відставки. У пунктах плану, крім іншого, значилася ідея проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму в оренду РФ на 50-100 років.

Посол України у США Валерій Чалий назвав план нардепа «грубим порушенням Конституції України» і зазначив, що народний депутат не уповноважений представляти іноземним урядам від імені держави «якісь альтернативні мирні плани».

20 лютого народний депутат Артеменко був виключений із парламентської фракції Радикальної партії Олега Ляшка.

Прокуратура Автономної Республіки Крим 21 лютого відкрила кримінальне провадження за підозрою народного депутата Андрія Артеменка у державній зраді.

QHA