КИЇВ (QHA) -

Асоціація конституційного правосуддя країн Балтійського та Чорноморського регіонів (BBCJ) визнала суддів Конституційного суду (КС) Росії відповідальними за створення передумов для анексії Криму. Про це повідомляється у документі Асоціації правосуддя.

— Не існує більш дискримінаційного рішення, ніж використання конституційного правосуддя для внутрішньої легалізації серйозних порушень міжнародного права, — відзначили у BBCJ.

У документі сказано, що BBCJ проінформована про те, що Генпрокуратура України відкрила кримінальне провадження проти суддів КС РФ за агресію проти України.

Окрім цього, в Асоціації розглянули декларацію парламенту Молдови про висилку російський військових з території країни.

Асоціація правосуддя визнала, що окупація Росією територій України, Грузії і Молдови є порушенням міжнародного права і актом агресії.

— BBCJ підтримує позицію України, Молдови і Грузії щодо засудження агресії РФ і порушення прав людини на окупованих територіях, — йдеться у документі.

QHA повідомляло, що німецький депутат Європарламенту Ельмар Брок заявив, що визнання анексії Криму Росією може бути небезпечним для всієї Європи. Брок заявив, що територіальна цілісність країни не може бути порушена "з тактичних миттєвих міркувань", оскільки це є порушенням Гельсінського акту, Будапештського меморандуму та інших документів.

Раніше парламентська делегація Великих національних зборів Туреччини підтвердила позицію своєї країни щодо невизнання анексії Криму Росією.

Джерело: Українська правда

QHA