КИЇВ (QHA) -

Через незаконне перетинання кордону України Міхеїлом Саакашвілі разом із нардепами та іншими особами розпочато розслідування і формальну процедуру збору фактів і доказів за ст.332 "Незаконне переправлення осіб через державний кордон України". Про це міністр МВС України Арсен Аваков нагадав вранці в понеділок на своїй сторінці у Facebook. Повідомлення почалося із заяви: «Намагався зробити все, щоб вивести прикордонників і поліцейських з політичного процесу».

Аваков заявляє, що учасники незаконного «прориву» польсько-українського кордону у пункті пропуску «Шегині» зобов'язані «негайно» пройти законну процедуру оформлення переходу через кордон, і всім їм, зокремаі народним депутатам належить з'явитися в поліцію для надання свідчень.

— Це «важка» стаття. Упевнений, прокуратура нас підтримає. Як і суди. Кожен персонаж, з тих, хто брав участь у прориві кордону і нападі на прикордонників і поліцейських, буде встановлений і піддасться покаранню з боку закону, наголосив міністр.

Крім того, Аваков закликав Саакашвілі і всіх, хто незаконно перейшов кордон, негайно прибути до пункту пропуску Шегині та пройти законну процедуру оформлення переходу через кордон або прибути до підрозділу Міграційної служби. Також всім учасникам «прориву», зокрема народним депутатам, належить з'явитися в поліцію для надання свідчень.

— Так, я заборонив і тим, і іншим застосовувати зброю і силові дії проти учасників масових акцій біля кордону. Ми розділяли потоки, продумували логістику і думали про безпеку присутніх людей — перш за все. Ми працювали весь день на локалізацію та запобігання провокацій на зіткнення прихильників і противників Саакашвілі. Провокація все ж відбулася. Крові не було  добре. Але ціна всього цього виявилася занадто висока,  написав глава МВС.

Як повідомлялося, радник глави МВС Антон Геращенко опублікував у Facebook список народних депутатів, які перетнули кордон України разом із Міхеїлом Саакашвілі.

ФОТО: інтернет

QHA