КИЇВ (QHA) -

Глава Міністерства внутрішніх справ України вважає, що Національний банк України повинен негайно відреагувати на визнання документів проросійських терористичних формувань на Донбасі Ощадбанком Росії. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що за обслуговування клієнтів з документами так званих «ДНР» та «ЛНР» для компанії, що працює в Україні, санкції мають бути введені негайно.

— Російський «Сбербанк» заявляє, що приступив до обслуговування у своїх відділеннях клієнтів, що надають паспорти так званих «ДНР» і «ЛНР».

Сбербанк Росії з гордістю рапортує: «З моменту підписання указу президента РФ про визнання паспортів ДНР та ЛНР Ощадбанку потрібен час для організації прийому в якості документа, що засвідчує особу, нових видів паспортів. На сьогодні Ощадбанк готовий до обслуговування осіб, які звернулися з паспортами ДНР і ЛНР, в усіх філіях банку»

Питання скільки треба часу Національному банку України, щоби ввести санкції стосовно Ощадбанку Росії, що працює в Україні???

Вважаю за необхідне негайну реакцію НБУ!  стверджує міністр.

Аваков зазначив, що згодою на роботу з терористами банк підтримує агресивні дії проти України. Зокрема він наголосив, що таким чином в Ощадбанк можуть бути влиті вкрадені в українців активи.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, у грудні глава російського Ощадбанку Герман Греф заявив, що очолюване ним відомство не планувало і не планує входження на півострів у зв'язку із тим, що не вважає Крим територією Російської Федерації.

За словами банкіра, робота у Криму для будь-якої міжнародної компанії економічно невигідна, бо йде врозріз із позицією міжнародного фінансового сектора.

QHA