АМСТЕРДАМ (QHA) -

Нідерланди і Австралія звинуватили Росію у катастрофі малайзійського «Боїнга» у 2014 році.

Як повідомляється на сайті уряду Нідерландів, РФ відповідальна за розміщення на підконтрольній сепаратистам території сходу України зенітно-ракетного комплексу "Бук", з якого був збитий лайнер.

У МЗС Нідерландів відзначили, що уряд країни тепер вирішує, як саме можна притягти Росію до відповідальності. Він зазначив, що це буде складним юридичним завданням.

Міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп зазначила, що після оголошення висновків міжнародних слідчих до Росії з'явилося багато запитань.

— Австралія, Бельгія, Малайзія і Нідерланди розглядають санкції проти Росії через її причетність до трагедії. Громадяни цих країн перебували на борту лайнера, який розбився, — сказала вона.

Глава МЗС Австралії зазначила, що висновки слідства різко негативно вплинуть на дипломатичні відносини між Росією і Австралією.

Нідерланди і Австралія закликали Росію співпрацювати зі слідством, але не виключили варіант передачі справи до міжнародного суду.

Нагадаємо, вчора на прес-конференції міжнародної Спільної слідчої групи з розслідування падіння літака рейсу МН17, заявили, що малайзійський "Боїнг" був збитий російською 53-ю бригадою ППО ЗС РФ із зенітно-ракетного комплексу "Бук", який базується в російському місті Курськ.

Раніше повідомлялося, що родичі загиблих у катастрофі малайзійського Boeing над Донбасом напередодні початку Чемпіонату світу з футболу в Росії написали відкритого листа, в якому заявили про те, що за загибель членів їхніх сімей несе відповідальність влада РФ.

QHA